Narnia Günlükleri

Alice Harikalar Diyarı’ndanın da yaratıcısı ve yazarı olan C.S. Lewis’in ölümsüz ederlerinden biri de Narnia Günlükleri’dir kuşkusuz. Geçtiğimiz yıllar içerisinde sinema perdesine de yansıtılan Narnia Günlükleri tam yedi kitaptan oluşan muhteşem bir seri.

Dört çocuk evlerinin dolabının içinde Narnia adlı büyülü bir dünyaya açılan bir kapı keşfederler. Birbirinden ilginç yaratıkların hüküm sürdüğü Narnia kötü bir büyücünün Beyaz Cadı’nın hükümdarlığı altına girmiştir ve çocukların, Narnia’yı esaretten kurtarmak için uğraşan Aslan’a yardım etmekten başka çareleri yoktur.

Narnia serisinin ilk kitabı Büyücünün Yeğeni olmakla birlikte, bu kitaptan daha önce yazılmış olduğu için pek çokları tarafından serinin ilk kitabının Aslan, Doalp ve Cadı olduğu düşünülür. Aslında sırasıyla serinin kitapları şu şekilde devam eder; Büyücünün Yeğeni, Aslan, Dolap ve Cadı, At ve Çocuk, Prens Caspian, Şafak Yıldızı’nın Yolculuğu, Gümüş Sandalye ve Son Savaş.

Tüm dünyada 100 milyondan fazla satmış bir eser olan Narnia Günlükleri’ni en kısa sürede okumanızı, Narnia’nin büyülü dünyasında nefes kesen bir yolculuğa çıkmanızı şiddetle tavsiye ederiz.