Sadece Aşıklar Çeşmesi değil, Roma’nın ta kendisi büyülü

Sadece Aşıklar Çeşmesi değil, Roma’nın ta kendisi büyülü

Audrey Hepburn ve Gregory Peck’in başrollerini paylaştığı Roma Tatili filmini izlemiş miydiniz? Eğer izlediyseniz ne demek istediğimizi kolayca anlıyorsunuz demektir. Dünyanın en büyülü, en romantik şehirlerinden biri Roma. Aşıklar Çeşmesi ise, adı üstünde, birbirine aşık her çifti buraya çeken, şehrin en romantik eserlerinden biri.

Para atılarak dilek dilenen Aşıklar Çeşmesi’nde, dileğinizi geleneğe uygun olarak dilemek istiyorsanız Çeşme’ye arkanızı dönmeli ve parayı sol elinizle çeşmenin sularına fırlatmalısınız. Rivayet öyle ki, sadece dileğiniz gerçek olmakla kalmaz, Roma’yı bir kez daha mutlaka ziyaret edersiniz.

Roma’nın en romantik mekanı olmasına rağmen, tek romantik mekanı da değil Aşıklar Çeşmesi. Bu şehir aşıkları öylesine büyülüyor ki, hemen her sokağında romantik dakikalar geçirmek mümkün oluyor. İtalyan mutfağının lezzetliğinden ve eşi benzeri bulunmaz tatlarından söz etmeye ise hiç gerek yok. Kapısından gireceğiniz en basit ve sıradan restoranda bile birbirinden lezzetli yiyeceklerle karşılacaksınız.